Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
2.254.999 kr.
2023
aug.
Fjernet fra boligsiden
2.095.000 kr.
2023
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
2.095.000 kr.
2023
aug.
Solgt, alm. frit salg
2.254.999 kr.
2023
aug.
Fjernet fra boligsiden
2.095.000 kr.
2023
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
2.095.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 32.605 indbyggere i Odsherred Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fårevejle Skole | 5,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Asnæs Skole | 5,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Skolerne i Asnæs, Fårevejle og Hørve | 5,8 km | 3,5 af 6.0 | 6,3 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Er du på udkig efter et skønt fritidshus, der oser af hygge og hvor du kan samle hele familien, er Engtoften 14 måske noget for dig. Ejendommen er beliggende i en rolig sommerhusudstykning i det bakkede landskab ved Ordrup med kun ti minutters gang til stranden. Sommerhuset er opført med en vision om at videreføre den autent...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Engtoften i Odsherred, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 2012 . Inde i sommerhuset er der 85 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2023-08-08. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 2.254.999.
Engtoften er solgt 3 siden 1992.