Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2008
Bygget
2007
jan.
Solgt, alm. frit salg
310.000 kr.
2008
Bygget
2007
jan.
Solgt, alm. frit salg
310.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 59.727 indbyggere i Svendborg Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 8,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skårup Skole | 5,5 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
| Stokkebækskolen | 6,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Stokkebækskolen, afd. Gudme | 6,9 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
Kører du til Elsehoved i Svendborg, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 2008 . Inde i fritidsboligen er der 47 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2007-01-18. Dengang blev huset solgt til kr. 310.000.
Elsehoved er solgt 1 siden 1992.