Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
1.350.000 kr.
2025
nov.
Prisfald
-145.000 kr. -10%
1.350.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
1.350.000 kr.
2025
nov.
Prisfald
-145.000 kr. -10%
1.350.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 74.129 indbyggere i Holbæk Kommune. Kommuneskatten er på 25,3% og grundskyldspromillen på 8,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ågerup Skole | 1,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Vipperød og Ågerup Skole | 2,0 km | 3,6 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Vipperød Skole | 2,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Allerede ved ankomsten til Ebberup Mose 15 mærker man roen sænke sig, mens hverdagens tempo viger for en stemning fuld af nærvær og harmoni. Omgivelserne omkring fritidsboligen er præget af eventyrlig natur med græsarealer, høje træer og et lydbillede af fuglesang, der gør, at man...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Ebberup Mose i Holbæk, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1960 og ombygget i 1982. Inde i sommerhuset er der 45 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2002-12-02. Dengang blev huset solgt til kr. 723.592.
Der har været 2 salg af Ebberup Mose siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver