Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Fjernet fra boligsiden
875.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
880.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
875.000 kr.
Marts
Fjernet fra boligsiden
875.000 kr.
Marts
Solgt, alm. frit salg
880.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
875.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rødby Skole | 4,6 km | 3,7 af 6.0 | 6 af 12 |
| Østofte Landsbyordning | 15,9 km | 3,7 af 6.0 | 6,1 af 12 |
| Maribo Skole | 16,2 km | Ikke oplyst | 6,1 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
3 pers. fritidshus beliggende ved Lalandia på Sydlolland. God stand inde såvel som ude. Huset rummer entre, stue med spiseplads og sofaarrangement. Køkken i åben forbindelse til stuen, badeværelse med bruseniche og på 1. sal 2 soveværelser med i alt 3 sengepladser. Huset sælges med alt indbo incl. møbler. Huse...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Dyrestien i Lolland, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1988 . Inde i fritidsboligen er der 46 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2026-03-13. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 880.000.
Dyrestien er solgt 3 siden 1992.