Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Fjernet fra boligsiden
1.675.000 kr.
August
Solgt, alm. frit salg
1.800.000 kr.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
1.675.000 kr.
August
Fjernet fra boligsiden
1.675.000 kr.
August
Solgt, alm. frit salg
1.800.000 kr.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
1.675.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 52.291 indbyggere i Faaborg-Midtfyn Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 8,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bøgebjergskolen | 3,3 km | 3,5 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Dalum Landbrugsskole, 10. klasse | 9,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Øhavsskolen | 10,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til et særdeles velholdt sommerhus i det attraktive Dybskrog ved Nakkebølle Fjord – et fredeligt og naturskønt område, hvor nærheden til vandet, skoven og det sydfynske landskab danner rammen om ferier året rundt.Indenfor byder huset på en veldisponeret planløsning med entré, t...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Dybskrog i Faaborg-Midtfyn, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1972 . Inde i sommerhuset er der 75 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-08-10. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.800.000.
Dybskrog er solgt 6 siden 1992.