Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
1.525.000 kr.
Juli
Prisfald
-100.000 kr. -6%
1.595.000 kr.
August
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
1.525.000 kr.
Juli
Prisfald
-100.000 kr. -6%
1.595.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 58.376 indbyggere i Frederikshavn Kommune. Kommuneskatten er på 26,2% og grundskyldspromillen på 13,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Strandby Skole | 2,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Heldagsskolen | 6,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ravnshøj skole | 6,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Sommerhuset ligger på en dejlig, helt ugeneret grund i bunden af lille, blind stikvej - her er ro og fred, masser af skønt terrasseareal, plæne til leg og boldspil, flere bærbuske m.v. Med ganske få meter til den skønne badestrand i Bratten sommerhusområde, finder I dette særdeles velholdte og fin...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Doppen i Frederikshavn, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1967 og ombygget i 2013. Inde i fritidsboligen er der 107 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-07-21. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.525.000.
Doppen er solgt 4 siden 1992.