Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
mar.
Fjernet fra boligsiden
2.995.000 kr.
2022
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.775.000 kr.
2022
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
2022
mar.
Fjernet fra boligsiden
2.995.000 kr.
2022
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.775.000 kr.
2022
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gilbjergskolen | 3,6 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Gilbjergskolen, Gilleleje | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Gilbjergskolen, Blistrup afdeling | 3,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Stort indflytningsklart og helårsanvendeligt fritidshus omgivet af en dejlige have med solterrasser, alt sammen beliggende i det skønne Smidstrup. Her er kort afstand til vandet og stranden samt en lille cykeltur ind til Gilleleje by med sit rige handelsliv, gode restauranter og autentiske havnemi...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Digeshøj i Gribskov, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1975 og ombygget i 2008. Inde i fritidsboligen er der 112 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 5 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2022-03-23. Dengang var salgsprisen kr. 2.775.000.
Der har været 3 salg af Digeshøj siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver