


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
2004
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.325.000 kr.
1973
Bygget
September
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
2004
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.325.000 kr.
1973
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Melby Skole | 1,4 km | 3,6 af 6.0 | 7,1 af 12 |
| Frederiksværk Skole | 4,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 4,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
På stor naturgrund i gåafstand til vandet, er denne fritidsbolig super god beliggende. Boligen er en fritidsbolig fra 1974 på 64 m2 bolig med carport, udhuse og overdækket terrasse. Huset er indrettet med entre, charmerende badeværelse i moderigtige farver, 3 soveværelser samt stort åbent køkken/stue herfra udgang til skønneste terrasse. Der er mulighed for at sætte sit eget præg, hvis man ønsker en anden stil, men området og grunden er super god beliggende meget tæt på vandet, Liseleje, Melby station og omkranset af landzone og marker. Grunden er stor og fyldt med muligheder, man kan bygge til, lave fodboldbane, plante æbletræer og lave frugtplantage, kun fantasien sætter grænser. Kom ud og oplev dette skønne sted, der er mulighed for overtagelse i år.