


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
November
Udbudt til salg på boligsiden
8.995.000 kr.
Oktober
Fjernet fra boligsiden
9.200.000 kr.
Oktober
Prisfald
-295.000 kr. -3%
9.200.000 kr.
November
Udbudt til salg på boligsiden
8.995.000 kr.
Oktober
Fjernet fra boligsiden
9.200.000 kr.
Oktober
Prisfald
-295.000 kr. -3%
9.200.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 104.899 indbyggere i Frederiksberg Kommune. Kommuneskatten er på 24,57% og grundskyldspromillen på 3,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skolen ved Bulowsvej | 205 m | 3,7 af 6.0 | 8,4 af 12 |
| Skolen på Grundtvigsvej | 471 m | 3,6 af 6.0 | 8 af 12 |
| Skolen ved Søerne | 664 m | 3,6 af 6.0 | 7,9 af 12 |
Det er sjældent man har muligheden for at få en bolig med terrasse/have på Frederiksberg C – men nu er den der. Boligen er med direkte udgang til haven fra både køkken-alrum og soveværelse. Alt fremstår i virkelig pæn og indflytningsklar stand med flere charmerende og hyggelige detaljer. Allerede fra indgangspartiet fornemmer den hyggelige historie i boligen – der er adgang til alle rum via en møblerbar fordelingsgang med snedkerskabe. Der er et lækkert nyere flisebadeværelse med både separat bruseniche og vindue til det fri samt plads til vaskesøjle. To soveværelser, hvor særligt det ene værelse træder i karakter med rig plads til kontor og stor seng samt at sælger har indsat smukke indbyggede træskabe. Sidst men ikke mindst har man et helt fantastisk køkkenalrum og stue med en enormt hyggelig stemning og man kan nyde udelivet på den private terrasse. Haven og boligen ligger sydvendt og man har derfor mange soltimer inde og ude i boligen. Midt i hjertet af Frederiksberg finder du denne skønne lejlighed - Få minutters gang fra lejligheden ligger Landbohøjskolens Have – en lille grøn oase, hvor du kan nyde en gåtur i de smukke omgivelser. Ligeledes er der kort afstand til Søerne, Tivoli og Zoo. I nærområdet er der rig mulighed for at gøre brug af butiks- og cafélivet med et væld af specialforretninger og restauranter på H.C. Ørsteds Vej og Gl. Kongevej. Forum Metrostation er i gåafstand, så du hurtigt kan komme til Indre By. Ejendommen fremstår i god stand med energimærke D og er en ældre klassiske ejendom, drevet af en god ejerforening med et socialt liv og godt naboskab. Der tilhører et skur til opbevaring samt cykelparkering. Velkommen til Bülowsvej 28A, st.