Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
1.395.000 kr.
2021
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.375.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
1.395.000 kr.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
1.395.000 kr.
2021
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.375.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
1.395.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 59.727 indbyggere i Svendborg Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 8,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ørkildskolen, afd. Byen | 346 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ørkildskolen | 1,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ørkildskolen, afd. Øst | 1,2 km | 3,8 af 6.0 | 6,6 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Vi er ikke alle ens - heldigvis da. Derfor er det godt, der også findes lejligheder som denne charmerende sag, som har en anderledes indretning og som særkende en stor hems, der giver unikke indretningsmuligheder. Beliggenheden er også helt;
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Den her lejlighed ligger på Brogade i Svendborg Kommune. Synes du, beliggenheden er interessant, så læs videre herunder.
Lejligheden er senest solgt den 2021-10-30. Dengang kostede den kr. 1.375.000. Boligen er blevet handlet 5 gange siden 1992.
Byggeåret for ejerlejligheden er 1907. Den har et boligareal på 79 kvadratmeter. De 79 kvadratmeter indeholder blandt andet 3 værelser.