Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.200.000 kr.
April
Prisfald
-95.000 kr. -3%
3.200.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
3.295.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.200.000 kr.
April
Prisfald
-95.000 kr. -3%
3.200.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
3.295.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 659.350 indbyggere i Københavns Kommune. Kommuneskatten er på 23,5% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ellebjerg Skole | 221 m | 3,7 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole | 731 m | 3,7 af 6.0 | 8,5 af 12 |
| Bavnehøj Skole | 998 m | 3,7 af 6.0 | 6,2 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
LEJLIGHED: Fantastisk 2-værelses lejlighed i flot stand! Her får man funktionelt køkken med vinduesparti, flot badeværelse, stor stue og soveværelse. Du bliver først mødt af entré, hvor der er god plads til at afsætte sko og jakker. Her fra bliver du ført ud i den store stue, hvor der er god plads til både sofarrangement og...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Ejerlejligheden på Borgmester Christiansens Gade finder du i København Kommune Lyder beliggenheden interessant for dig, kan du få mange flere informationer om Borgmester Christiansens Gade her på siden.
Seneste salgsdato på lejligheden er den 2025-11-03. Prisen var kr. 2.351.000. Der har været 3 salg på adressen siden 1992.
Ejendommen, som ejerlejligheden ligger i, er bygget i 1937. Den har et boligareal på 45 kvadratmeter. Her har ejerne 2 værelser at indrette sig i.