Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2026
Bygget
2022
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.600.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.600.000 kr.
2026
Bygget
2022
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.600.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.600.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 23.894 indbyggere i Kerteminde Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 12,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hindsholms børn & unge | 3,5 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Hindsholmskolen | 3,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Mesingeskolen | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Skønt sommerhus i første række ved Romsø ved Storebælt. Fra huset og terrassen er der panoramaudsigt over vandet. Huset ligger i vandkanten ved børnevenlig badestrand i ugeneret område ved Bøgebjerg. Sommerhuset ligger langt fra hverdagens stress og jag med havet til den ene side og marker og skov til de andre. Det nærmeste i...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Bøgebjergvej i Kerteminde, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er bygget i 2026 . Inde i fritidsboligen er der 50 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 1997-08-04. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 625.000.
Der har været 1 salg af Bøgebjergvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver