Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Fjernet fra boligsiden
5.295.000 kr.
Marts
Prisfald
-200.000 kr. -4%
5.295.000 kr.
2025
okt.
Prisfald
-500.000 kr. -8%
5.495.000 kr.
April
Fjernet fra boligsiden
5.295.000 kr.
Marts
Prisfald
-200.000 kr. -4%
5.295.000 kr.
2025
okt.
Prisfald
-500.000 kr. -8%
5.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sankt Helene | 1,7 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Sankt Helene Vejby | 1,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sankt Helene Skole, Tisvilde afdeling | 3,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På en fredelig og frodig grund på over 2.700 m² i naturskønne Vejby ligger dette smukke sommerhus, der forener moderne komfort med en rolig og afslappet atmosfære. Her får du hele 160 veldisponerede kvadratmeter, hvor rummelighed og lysindfald går hånd i hånd. Husets hjerte er det imponerende køkken-alrum ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Baunevej i Gribskov. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 2009 . Inde i sommerhuset er der 160 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2003-06-20. Dengang blev huset solgt til kr. 435.000.
Der har været 3 salg af Baunevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver