Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
sep.
Solgt, alm. frit salg
870.000 kr.
2000
jul.
Solgt, øvrigt
112.500 kr.
1968
Ombygning
2024
sep.
Solgt, alm. frit salg
870.000 kr.
2000
jul.
Solgt, øvrigt
112.500 kr.
1968
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 8,0 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 8,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Trekløverskolen, afd. Græse Bakkeby | 10,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Bag Skovens Brugs i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1964 og ombygget i 1968. Inde i sommerhuset er der 45 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2024-09-21. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 870.000.
Bag Skovens Brugs er solgt 2 siden 1992.