Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.498.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
1.498.000 kr.
2000
dec.
Solgt, familiehandel
297.500 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.498.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
1.498.000 kr.
2000
dec.
Solgt, familiehandel
297.500 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 100.747 indbyggere i Silkeborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Grauballe Skole | 2,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Resenbro Skole | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Gødvadskolen | 3,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Du får næppe en mere naturrig og fredfyldt ramme om dine ferie- og fridage end her på Bækgården 17 ved Sminge Sø i den smukke søhøjlandske natur. Fritidshuset måler 56 m2 med fire sovepladser og stort, åbent opholdsmiljø, men det mest iøjnefaldende er uden tvivl placeringen på en st...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Bækgården i Silkeborg, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er bygget i 1968 . Inde i fritidsboligen er der 56 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2000-12-15. Dengang var salgsprisen kr. 297.500.
Der har været 1 salg af Bækgården siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver