


Landejendom
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
395.000 kr.
1972
Ombygning
1941
Bygget
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
395.000 kr.
1972
Ombygning
1941
Bygget
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 209.078 indbyggere i Odense Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 5,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rasmus Rask-Skolen | 2,4 km | 3,7 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Skt. Klemensskolen | 4,2 km | 3,6 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Højmeskolen | 4,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,6 af 12 |
" SÆLGES MED NEDRIVNING FOR ØJE " Dette tidligere gartneri ca. 2 km fra Bellinge By, er beliggende på en 2,4 Ha. stor spændende grund. Den bagerste halvdel af grunden ligger hen som brakjord. På resten af grunden findes en del bygninger i dårlig stand. Beboelsen er på ca. 75 m2 sammenbygget med en garagebygning. Desuden findes 4 store ældre drivhus næsten uden glas, en stor garage-/værkstedsbygning, flere overdækninger, samt en mindre udhusbygning i mursten ved beboelsen. Hele grunden og bygningerne er meget rodet, ejendommen sælges i ikke ryddelig gjort stand. For den rette køber er der en stor grund med mange muligheder. Ejendommen har egen brønd til drikkevand men er tilsluttet offentlig kloak. Grunden er registreret som forurenet på V1 niveau pga. tidligere gartneridrift. En ejendom som skal ses, for at man kan bedømme grundens mange muligheder.