Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juni
Fjernet fra boligsiden
295.000 kr.
Juni
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
295.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
295.000 kr.
Juni
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
295.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Østofte Landsbyordning | 11,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Maribo Skole | 13,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Maribo Skole, Borgerskoleafdelingen | 13,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Højt til skyerne og tæt på diget – det beskriver kort og godt atmosfæren og beliggenheden på Askø Strandvig 142.Med sine 26 bolig m² byder huset på et lyst køkken i sammenhæng med stuen, hvor der er plads til både sofa og spisebord. Ydermere er der et soveværelse samt et toilet med håndva...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Askø Strandvig i Lolland, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1972 . Inde i fritidsboligen er der 26 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2026-06-04. Dengang blev huset solgt til kr. 280.000.
Der har været 2 salg af Askø Strandvig siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver