Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Solgt, alm. frit salg
1.850.000 kr.
2013
nov.
Solgt, alm. frit salg
1.035.000 kr.
2002
Ombygning
Marts
Solgt, alm. frit salg
1.850.000 kr.
2013
nov.
Solgt, alm. frit salg
1.035.000 kr.
2002
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 38.234 indbyggere i Jammerbugt Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 13,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Saltum Skole | 8,1 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jetsmark Skole | 15,6 km | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Aabybro Skole | 20,9 km | 3,8 af 6.0 | 7,4 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Dette velholdte og charmerende sommerhus er nu til salg og byder på en skøn kombination af funktionalitet og hygge. Huset fremstår i god kvalitet og er perfekt til familien, der ønsker en fredfyldt base i naturskønne omgivelser. Det store og åbne opholdsrum, som består af køkken, spiseafdeling og st...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Alvildavej i Jammerbugt, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1978 og ombygget i 2002. Inde i sommerhuset er der 79 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-03-12. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 1.850.000.
Der har været 4 salg af Alvildavej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver