Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2010
Ombygning
1998
apr.
Solgt, alm. frit salg
375.000 kr.
1998
feb.
Solgt, alm. frit salg
375.000 kr.
2010
Ombygning
1998
apr.
Solgt, alm. frit salg
375.000 kr.
1998
feb.
Solgt, alm. frit salg
375.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 19.110 indbyggere i Lemvig Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 15,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Tangen Skole og Børnecenter | 1,8 km | 3,8 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Tangen Skole og Børnecenter, Afd. Harboøre | 1,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Tangen Skole og Børnecenter, Afd. Thyborøn | 11,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Sommerhuset ligger på Alkajavej i Lemvig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er bygget i 1974 og ombygget i 2010. Inde i sommerhuset er der 61 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 1998-04-16. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 375.000.
Alkajavej er solgt 3 siden 1992.