Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juni
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
Maj
Solgt, alm. frit salg
600.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
Maj
Solgt, alm. frit salg
600.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Rødby Skole | 10,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Søllested Landsbyordning | 11,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Byskolen | 14,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Dette hyggelige fritidshus på 54 m² ligger på en naturskøn grund, hvor ro, lys og privatliv får lov at fylde. Tæt på kysten finder du et fristed, hvor hverdagen sættes på pause, og naturen inviteres helt ind.Indenfor mødes du af en varm og indbydende atmosfære med et godt lysindfald.Køkken og alrum hæng...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Åstræde i Lolland, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1974 og bygget om i 1994. Inde i sommerhuset er der 54 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-05-30. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 600.000.
Åstræde er solgt 5 siden 1992.