Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
aug.
Solgt, alm. frit salg
215.000 kr.
2015
sep.
Fjernet fra boligsiden
785.000 kr.
2015
sep.
Fjernet fra boligsiden
785.000 kr.
2025
aug.
Solgt, alm. frit salg
215.000 kr.
2015
sep.
Fjernet fra boligsiden
785.000 kr.
2015
sep.
Fjernet fra boligsiden
785.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 58.376 indbyggere i Frederikshavn Kommune. Kommuneskatten er på 26,2% og grundskyldspromillen på 13,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sæby Skole | 5,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sydskolen | 5,3 km | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Stensnæsskolen | 6,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Nu udbydes ældre fritidshus på stor naturgrund, her har man virkelig en stor ugenert skovklædt grund hvor man selv kan sætte sit eget præg. Huset er ældre og i dårlig stand. Ideelt til totalrenovering eller evt. for at opføre nyt fritidshus. Indrettet med badevædeværelse med brus, 2 soverum samt godt k...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Ålevej i Frederikshavn. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1973 . Inde i sommerhuset er der 28 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-08-09. Dengang blev huset solgt til kr. 215.000.
Der har været 3 salg af Ålevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver