Villa

Vinumvej 10Døstrup, 6780 Skærbæk

475.000 kr.

25.000 kr.
Få hjælp til boligøkonomien

4 værelser
Grund: 958 m²
1959
1 toilet

Velholdt villa i Døstrup

Åbent hus med tilmeldingskrav 3/2 - klik på billede - Vinumvej 10 i Døstrup byder på en villa fra 1959, der står i sin originale og velholdte stand – perfekt til dig, der ønsker en bolig med sjæl og mulighed for at sætte dit eget præg. Her får du 105 kvadratmeter fordelt på en praktisk entré, et bryggers, et klassisk viktualierum, et funktionelt køkken samt både stue, spisestue og en hyggelig udestue, der forlænger sommerhalvåret og skaber et naturligt bindeled til haven. Boligen rummer desuden et værelse og et soveværelse, som gør hjemmet velegnet til både singler, par eller den lille familie. Udenfor venter en dejlig sydøst-vendt have, hvor morgensolen kan nydes på den overdækkede terrasse – et oplagt sted til både afslapning og sommeraftener i læ for vejr og vind. Til ejendommen hører også en garage, så bilen står tørt og sikkert året rundt. Døstrup har et stærkt lokalt fællesskab, hvor man hurtigt føler sig hjemme. Her bor du i en hyggelig stationsby med gode togforbindelser, der gør hverdagen let. Indkøb, skole og grønne områder ligger inden for en bekvem afstand, hvilket giver en tryg og velfungerende hverdag. Alt i alt får du en solid bolig med et stort potentiale – centralt placeret i et nærværende lokalsamfund. En oplagt mulighed for dig, der drømmer om at skabe dit eget hjem i rolige og trygge omgivelser.

Dage til salg

Så længe har boligen været til salg

EDC: 54 dage
Betalt indhold

Boligen på kort

Prisudvikling

Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.

Boligens historie

Se tidslinjen for boligens historie på markedet.

2025

dec.

Udbudt til salg på boligsiden

475.000 kr.

1959

Bygget

Prisudvikling i Tønder kommune

Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i

Salgspris: kroner pr. m2Tønder Kommune
Der er ikke tilstrækkelig statistik
Ingen data at vise!

Sammenlign udvikling

Tønder kommune
Se mere på Boligstatistik

Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.

Solgte boliger i området

Se tidligere salg i nærheden af boligen
Se flere solgte boliger i Døstrup, 6780, Tønder kommune 

Boligen og grunden

Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.

Radonrisiko

Radonrisikoen vurderes til at være meget lav

Meget lav

Besøgsstatistik

Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet

Total i hele perioden
Visninger
Har gemt
Klik til mægler
Visninger
Uge
Denne bolig
--
Prisændring
Statistikken tæller, så længe boligen er til salg. Statistikken nulstilles, hvis boligen skifter mægler eller bliver solgt.

Internetforbindelser

Internethastighed og tilkoblings-muligheder
Se hvilke internetforbindelser, der er tilgængelige på adressen. Bemærk, at mobildækning ikke er oplyst.
Se alle udbydere hos tjekditnet.dk

BBR-oplysninger

Se flere oplysninger om boligen

Offentlig vurdering

Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering

Området

Der er 36.651 indbyggere i Tønder Kommune. Kommuneskatten er på 25,3% og grundskyldspromillen på 10,8‰.

Udforsk Skærbæk

Skoler i Skærbæk

Skærbæk Distriktsskole
Afstand
5,1 km
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
6,1 af 12
Bredebro Filialskole
Afstand
7,3 km
Trivsel
Ikke oplyst
Karaktergns.
Ikke oplyst
Distriktsskolen
Afstand
11,7 km
Trivsel
Ikke oplyst
Karaktergns.
Ikke oplyst

Lokalplan

Se hvilke regler, der gælder for området, brug af boligen og udseende her

Boligen er sat til salg hos EDC

Kogadecentret, Kogade 2, st.6270 Tønder

ejendomsmægler

Boligsiden® A/S

Viborggade 70, 2.2100 København ØCVR: 12375646

De bedste nyheder direkte i din indbakkeUndskyld! der er et problem.

Bliv opdateret om de seneste tendenser på boligmarkedet.Noget gik galt. Prøv igen senere.