


Villa/Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Prisfald
-100.000 kr. -13%
695.000 kr.
Februar
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2001
Ombygning
Juli
Prisfald
-100.000 kr. -13%
695.000 kr.
Februar
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2001
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Stormarkskolen | 9,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Byskolen | 10,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Søllested Landsbyordning | 14,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Yderst spændende ejendom på 160 kvm. - fhv. skole.Stor parklignende grund og have på 5.402 kvm.Ejendommen er beliggende i mindre landsbysamfund ca. 15 km. nord for Nakskov og der er kun 2 km til den lille hyggelige lystbådehavn i Onsevig, hvor der også er gode bademuligheder.Ejendommen er spændende indrettet og der stadig mulighed for at sætte sit eget præg på indretningen.P.t. er ejendommen kun indrettet i stueplan med entre, med trappe til uudnyttet 1. sal. Stor opholdsstue (fhv. skolestue) m