Villa

Tørrepladsen 26Thorning, 8620 Kjellerup

1.195.000 kr.

60.000 kr.
Få hjælp til boligøkonomien

3 værelser
Grund: 856 m²
1984
1 toilet

Skøn etplans villa på lukket vænge

Åbent hus med tilmeldingskrav 3/2 - klik på billede - Velkommen til Tørrepladsen 26 en skøn etplansvilla i hjertet af Thorning, hvor beliggenheden gør hverdagen nem. Her bor du på en rolig vej med trygge stisystemer og grønne områder lige udenfor døren. Skole, daginstitution og indkøb ligger alt sammen inden for få minutters gang, så hele familien får en praktisk hverdag tæt på alt det vigtige. Boligen er velholdt og byder på en indbydende planløsning. Fra den pæne entré ledes du ind i en fordelingsgang, som giver adgang til husets 2 gode værelser – oplagt til både børnefamilien, hjemmekontoret eller gæsteværelset. Køkkenet ligger centralt i hjemmet og har direkte adgang til bryggerset med egen indgang – en funktionel detalje, der gør hverdagens rutiner lettere. Stuen er lys og rummelig med plads til både spisebord og sofaarrangement. Herfra er der udgang til den hyggelige have, som er nem at passe og giver rig mulighed for udeliv i private rammer. Alt i alt en villa med en rar atmosfære, en planløsning der fungerer, og en beliggenhed, som gør hverdagen bekvem – uanset om du er børnefamilie, førstegangskøber eller senior, der ønsker et overskueligt hjem. Kontakt EDC Kjellerup allerede i dag for en fremvisning på 86 88 28 22 vi glæder os til at vise dig boligen.

Dage til salg

Så længe har boligen været til salg

EDC: 143 dage
Betalt indhold

Boligen på kort

Prisudvikling

Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.

Boligens historie

Se tidslinjen for boligens historie på markedet.

2025

sep.

Udbudt til salg på boligsiden

1.195.000 kr.

2001

apr.

Solgt, alm. frit salg

890.000 kr.

2000

sep.

Solgt, familiehandel

697.000 kr.

Prisudvikling i 8620 Kjellerup

Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i

Salgspris: kroner pr. m28620 Kjellerup
Der er ikke tilstrækkelig statistik
Ingen data at vise!

Sammenlign udvikling

8620 Kjellerup
Se mere på Boligstatistik

Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.

Solgte boliger i området

Se tidligere salg i nærheden af boligen
Se flere solgte boliger i Thorning, 8620, Silkeborg kommune 

Boligen og grunden

Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.

Radonrisiko

Radonrisikoen vurderes til at være meget lav

Meget lav

Besøgsstatistik

Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet

Total i hele perioden
Visninger
Har gemt
Klik til mægler
Visninger
Måned
Denne bolig
--
Prisændring
Statistikken tæller, så længe boligen er til salg. Statistikken nulstilles, hvis boligen skifter mægler eller bliver solgt.

Internetforbindelser

Internethastighed og tilkoblings-muligheder
Se hvilke internetforbindelser, der er tilgængelige på adressen. Bemærk, at mobildækning ikke er oplyst.
Se alle udbydere hos tjekditnet.dk

BBR-oplysninger

Se flere oplysninger om boligen

Offentlig vurdering

Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering

Området

Der er 100.747 indbyggere i Silkeborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11‰.

Udforsk Kjellerup

Skoler i Kjellerup

Thorning Skole
Afstand
191 m
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
6,6 af 12
Trekløverskolen
Afstand
6,0 km
Trivsel
3,7 af 6,0
Karaktergns.
6,8 af 12
Skægkærskolen
Afstand
13,2 km
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
7 af 12

Lokalplan

Se hvilke regler, der gælder for området, brug af boligen og udseende her

Boligen er sat til salg hos EDC

Torvet 1, st.8620 Kjellerup

ejendomsmægler

Boligsiden® A/S

Viborggade 70, 2.2100 København ØCVR: 12375646

De bedste nyheder direkte i din indbakkeUndskyld! der er et problem.

Bliv opdateret om de seneste tendenser på boligmarkedet.Noget gik galt. Prøv igen senere.