


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
dec.
Solgt, familiehandel
600.000 kr.
2024
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
2024
nov.
Fjernet fra boligsiden
845.000 kr.
2024
dec.
Solgt, familiehandel
600.000 kr.
2024
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
2024
nov.
Fjernet fra boligsiden
845.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 40.646 indbyggere i Assens Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 11,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Haarby Skole | 338 m | 3,6 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Assens 10. klassecenter | 5,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Glamsbjergskolen | 5,8 km | 3,6 af 6.0 | 7,1 af 12 |
Pæn ejendom med tegltag i 3 plan beliggende i centrum af Haarby, med indkøb, skole, biograf og idrætsanlæg næsten i baghaven. Kun 25 km. fra Odense. Ejendommen skal højst sandsynligt have adskilt regnvand og spildevand indenfor de næste par år. Denne ejendom består af entre med parketgulv, trappe til 1 sal og nedgang til kælder, mindre men pænt køkken med både skuffe- og skabsplads, hyggelig spisestue med gipsloft og plankegulv, stuen er i åben forbindelse med dejlig lys udestue/vinterhave med klinkegulv, varme i gulv og udgang til overdækket terrasse. I stueplan findes desuden også et godt Værelse/opholdsstue med plankegulv samt et gæstetoilet. 1. salen består af repos, badeværelse med klinkegulv og brusekabine, børneværelse med indbygningsskabe, samt et meget stort soveværelse ligeledes med indbygningsskabe, gipsloft og udgang til fransk altan. Begge værelser på 1. salen har nyafhøvlet plankegulve. Kælderen som har god lofthøjde ca. 2-2,10 m, består af godt bryggers/vaskerum med klinkegulv og listeloft, stort disp. rum med vinylgulv, 2 mindre disp. rum samt en god opgang haven. Denne ejendom er beliggende på en lille grund, så der er meget lidt have, dog er der rundt om ejendommen lidt blomsterbede, flisebelagt gang samt en lille terrasse med skærver. På grunden findes også en træcarport. Denne ejendom henvender sig især til unge førstegangskøbere, som gerne vil bo billigt og centralt, eller som investering i udlejning.