


Landejendom
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
3.490.000 kr.
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
5.990.000 kr.
1992
Bygget
2025
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
3.490.000 kr.
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
5.990.000 kr.
1992
Bygget
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 121.696 indbyggere i Vejle Kommune. Kommuneskatten er på 23,4% og grundskyldspromillen på 10,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Firehøjeskolen | 3,8 km | 3,7 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Bredsten-Gadbjerg skole | 5,3 km | 3,7 af 6.0 | 7,4 af 12 |
| Bredsten-Gadbjerg skole. Bredsten afdeling | 5,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
En ejendom for naturelskere, med mange muligheder. På kanten af Vejle Ådal i det kuperede terræn ligger denne fantastiske naturejendom. Ejendommen udbydes til salg med et areal på ca. 1,7 ha, idet ejendommens øvrige areal kan sælges til anden side. Ejendommen har i dag et samlet areal på 19 ha, heraf er ca. 7 ha skov, 7,3 ha er agerjord og 3,6 ha er græs. Ejendommen kan erhverves med det samlede areal eller evt. med en del af dette areal. Boligen er fra 1992 og den har iflg. BBR et samlet boligareal på 205 m2. Der er god plads til hele familien, idet der udover stuehuset, i den ene længe er mulighed for at have f.eks. en teenageafdeling. Energimæssigt er boligen forsynet med en masseovn og med solceller, hvilket gør den meget energiøkonomisk. Fra boligen er der udsigt til markerne, hvor man kan have sine heste eller andre dyr gående. Der er i det kuperede terræn mulighed for at nyde naturen i fulde drag. Der er derudover en næsten ny garagebygning, som er træbeklædt og som derfor falder naturligt ind i landskabet. Beliggenhed: Ejendommen er beliggende ved Bredsten og dermed centralt for både Vejle, Billund og Kolding.