Fritidsbolig
Slugten 45Loddenhøj, 6200 Aabenraa
Kører du til Slugten i Aabenraa, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Læs mere om fritidsboligen
Sommerhuset er opført i 1973 . Inde i sommerhuset er der 95 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Historiske priser
Sommerhuset blev sidst solgt den 2024-06-06. Dengang var salgsprisen kr. 920.000.
Der har været 2 salg af Slugten siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
jun.
Solgt, alm. frit salg
920.000 kr.
2008
maj
Solgt, alm. frit salg
1.250.000 kr.
1973
Bygget
2024
jun.
Solgt, alm. frit salg
920.000 kr.
2008
maj
Solgt, alm. frit salg
1.250.000 kr.
1973
Bygget
Prisudvikling i Aabenraa kommune
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 58.657 indbyggere i Aabenraa Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,8‰.
Udforsk Aabenraa
Skoler i Aabenraa, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Løjt Kirkeby Skole | 4,1 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Genner Univers | 5,8 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Høje Kolstrup Skole | 8,3 km | 3,7 af 6.0 | 6,7 af 12 |