Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Februar
Fjernet fra boligsiden
1.895.000 kr.
2025
dec.
Prisfald
-100.000 kr. -5%
1.895.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
Februar
Fjernet fra boligsiden
1.895.000 kr.
2025
dec.
Prisfald
-100.000 kr. -5%
1.895.000 kr.
2025
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fjordlandsskolen | 6,6 km | 3,5 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Fjordlandsskolen, afd. Skibby | 6,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 7,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Oplev et fritidshus med plads til den store familieKun 300 meter fra stranden finder du dette charmerende fritidshus, der emmer af hygge og hjemlighed. Med sine 102 kvadratmeter og fem værelser tilbyder boligen de ideelle rammer for familiehygge, weekendophold og uforglemmelige ferieminder....
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Skadevænget i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er opført i 1974 og ombygget i 1991. Inde i fritidsboligen er der 102 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2024-02-29. Dengang blev huset solgt til kr. 1.150.000.
Der har været 2 salg af Skadevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver