Villa
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1987
Ombygning
1917
Bygget
1987
Ombygning
1917
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 115.423 indbyggere i Esbjerg Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 9,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Vittenbergskolen | 750 m | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
| Ansgarskolen | 1,2 km | 3,8 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Vadehavsskolen | 5,7 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
Den her villa finder du på Sct Laurentii Gade i Esbjerg Kommune. Her kan du læse meget mere om boligen.
Villaen er opført i 1917 og bygget om i 1987.
Villaejeren har 180 kvadratmeter at gøre godt med. Her er der 1 plan, der er 5 værelser.
Boligsiden henter oplysninger om tidligere salg af dette hus fra Den Offentlige Informationsserver. Desværre er der ingen information om det her hus.