Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
jun.
Solgt, alm. frit salg
5.300.000 kr.
2024
nov.
Solgt, øvrigt
1.950.000 kr.
2024
sep.
Fjernet fra boligsiden
4.395.000 kr.
2025
jun.
Solgt, alm. frit salg
5.300.000 kr.
2024
nov.
Solgt, øvrigt
1.950.000 kr.
2024
sep.
Fjernet fra boligsiden
4.395.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.920 indbyggere i Gribskov Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sankt Helene Skole, Tisvilde afdeling | 732 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Sankt Helene | 2,5 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Sankt Helene Vejby | 2,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
For enden af en lukket vej i Tisvildelejes ligger dette renoverede fritidshus på 80 m2. Huset står på en stor grund med en lukket have, hvilket giver familien gode, rolige betingelser for udelivet. Fra ejendommen er der kort vej til stationen, byen og vandet ved Kattegat. I kommer til at til...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Rugvænget i Gribskov, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er bygget i 1963 . Inde i sommerhuset er der 100 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-06-03. Dengang var salgsprisen kr. 5.300.000.
Rugvænget er solgt 4 siden 1992.