Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Fjernet fra boligsiden
3.145.000 kr.
Juli
Prisfald
-150.000 kr. -5%
3.145.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.295.000 kr.
September
Fjernet fra boligsiden
3.145.000 kr.
Juli
Prisfald
-150.000 kr. -5%
3.145.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.295.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 47.725 indbyggere i Hedensted Kommune. Kommuneskatten er på 25,52% og grundskyldspromillen på 7,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Glud Skole | 3,2 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Raarup Skole | 8,8 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Juelsminde Skole | 12,8 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
SOMMERHUSETTop moderne luksus sommerhus der har alt man kan ønske sig af et sommerhus. Er bygget som en alm. villa, og kan uden problemer bruges, på selv de koldeste vinterdage.Her er luft/vand varmepumpe, solfanger, solceller, gulvvarme over alt, centralstøvsuger, Genvex og pejs blot for at k...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Pilevænget i Hedensted, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 2009 . Inde i sommerhuset er der 105 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2004-11-03. Dengang blev huset solgt til kr. 840.000.
Der har været 1 salg af Pilevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver