


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2011
mar.
Solgt, familiehandel
935.000 kr.
1974
Ombygning
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2011
mar.
Solgt, familiehandel
935.000 kr.
1974
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hirtshals undervisningssted | 1,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| SkoleCenter Hirtshals | 1,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Horne undervisningssted | 3,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Rødstensvilla med udnyttet 1. sal og et samlet boligareal på ialt 189 kvm. Endvidere er der 18 kvm. carport med redskabsrum samt en 70 kvm. stor udhusbygning indrettet med depotrum og 2-delt værksted/hobbyrum. Endelig er der stort vestvendt drivhus/lukket overdækning. Beliggende på en 768 kvm. grund med stor flisebelagt indkørsel, lukket have og helt lukket gårdsplads. Villaen, der er opført i 1966 og om/tilbygget i 1974, har eternittag, termovinduer, trælofter og opvarmes ved fjernvarme. Indeholder: bryggers/grovkøkken, køkken i åben forbindelse til alrum/stue med stor sydvendt glas-karnap, badeværelse med bruseniche, klinkegulv og fliser til loft, godt soveværelse med faste skabe og udgang til drivhus/lukket overdækning, værelse/kontor, entré med trappe til 1. sal. 1. sal er indrettet med: opholdsstue med udgang til vestvendt svalegang, badeværelse med bruseniche, værelse med faste skabe, stort værelse med faste skabe (har oprindeligt været 2 værelser).