Fritidsbolig
På Remmerne 51Vesterø, 9940 Læsø
Sommerhuset ligger på På Remmerne i Læsø. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Mere om fritidsboligen
Fritidsboligen er bygget i 2007 . Inde i fritidsboligen er der 72 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Tidligere salg på På Remmerne
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2016-01-21. Dengang blev huset solgt til kr. 775.000.
Der har været 3 salg af På Remmerne siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2016
jan.
Solgt, alm. frit salg
775.000 kr.
2016
jan.
Fjernet fra boligsiden
798.000 kr.
2015
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
798.000 kr.
2016
jan.
Solgt, alm. frit salg
775.000 kr.
2016
jan.
Fjernet fra boligsiden
798.000 kr.
2015
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
798.000 kr.
Prisudvikling i Læsø kommune
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 1.759 indbyggere i Læsø Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,7‰.
Udforsk Læsø
Skoler i Læsø, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Læsø Skole og Børnehus | 3,6 km | 3,5 af 6.0 | 6,5 af 12 |