Villa

Nautrupvej 20Glynge, 7870 Roslev

325.000 kr.

24%
25.000 kr.
Få hjælp til boligøkonomien

4 værelser
Grund: 700 m²
1937
1 toilet

Velbeliggende hus med muligheder – skønt lokalmiljø og smuk natur

Åbent hus med tilmeldingskrav 4/2 - klik på billede - I Nautrup ligger dette hyggelige familiehus; med plads og mulighed for at modernisere og tilpasse lige præcis jeres familiebehov. Kun 4 km herfra ligger desuden Glyngøre, hvor der er skole, idrætshal og flere indkøbsmuligheder. Foruden kulturen, så får I også naturen: Nautrups omgivende natur kan særligt nydes på de mange vandre-, cykel- og ridestier, der fører jer gennem det skønne kuperede landskab. Huset er indrettet med en sydvendt stue med mulighed for opsætning af brændeovn, da der er ny Isokern i skorstenen. Tre værelser på førstesalen, køkken, og et badeværelse med badekar. Kælderen byder på bryggers, hvor der er plads til vaskemaskine, værksted og yderligere to disponible rum. Hyggelig anlagte have med gode lækroge og terrasser. Huset opvarmes med stokerfyr. For det første er lokationen fuldkommen fænomenal. Her er nemlig både suveræn adgang til både kultur og natur. Nautrup bys borgere har et overordentligt stærkt sammenhold og et velbenyttede forsamlingshus, der danner ramme om fællesspisning og mange andre aktiviteter. Endvidere er der kun 300 meter til rideklubben. Huset er velplaceret med kort afsted til A26, hvor man hurtig er i Skive eller Nykøbing.

Dage til salg

Så længe har boligen været til salg

EDC: 1208 dage
Betalt indhold

Boligen på kort

Prisudvikling

Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.

Boligens historie

Se tidslinjen for boligens historie på markedet.

2023

dec.

Prisfald

-70.000 kr. -18%

325.000 kr.

2023

feb.

Prisfald

-30.000 kr. -7%

395.000 kr.

2022

okt.

Udbudt til salg på boligsiden

425.000 kr.

Prisudvikling i Skive kommune

Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i

Salgspris: kroner pr. m2Skive Kommune
Der er ikke tilstrækkelig statistik
Ingen data at vise!

Sammenlign udvikling

Skive kommune
Se mere på Boligstatistik

Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.

Solgte boliger i området

Se tidligere salg i nærheden af boligen
Se flere solgte boliger i Glynge, 7870, Skive kommune 

Boligen og grunden

Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.

Radonrisiko

Radonrisikoen vurderes til at være meget lav

Meget lav

Besøgsstatistik

Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet

Total i hele perioden
Visninger
Har gemt
Klik til mægler
Visninger
Måned
Denne bolig
--
Prisændring
Statistikken tæller, så længe boligen er til salg. Statistikken nulstilles, hvis boligen skifter mægler eller bliver solgt.

Internetforbindelser

Internethastighed og tilkoblings-muligheder
Se hvilke internetforbindelser, der er tilgængelige på adressen. Bemærk, at mobildækning ikke er oplyst.
Se alle udbydere hos tjekditnet.dk

BBR-oplysninger

Se flere oplysninger om boligen

Offentlig vurdering

Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering

Området

Der er 44.739 indbyggere i Skive Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11,6‰.

Udforsk Roslev

Skoler i Roslev

Durup Skole
Afstand
2,5 km
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
Ikke oplyst
Glyngøre Skole
Afstand
2,8 km
Trivsel
3,7 af 6,0
Karaktergns.
6,6 af 12
Roslev Skole
Afstand
6,6 km
Trivsel
3,5 af 6,0
Karaktergns.
6,5 af 12

Lokalplan

Se hvilke regler, der gælder for området, brug af boligen og udseende her

Boligen er sat til salg hos EDC

Næstildvej 1B, st.7860 Spøttrup

ejendomsmægler

Boligsiden® A/S

Viborggade 70, 2.2100 København ØCVR: 12375646

De bedste nyheder direkte i din indbakkeUndskyld! der er et problem.

Bliv opdateret om de seneste tendenser på boligmarkedet.Noget gik galt. Prøv igen senere.