Nyhed

Villa

Møllerled 9Møllerled, 5400 Bogense

865.000 kr.

45.000 kr.
Få hjælp til boligøkonomien

4 værelser
Grund: 1.500 m²
1954
2 toiletter

Charmerende villa med naturskøn udsigt og fantastisk garage!

På Møllerled 9 finder du denne velholdte villa på 125 m², der kombinerer landlig idyl med kort afstand til Bogense by. Ejendommen er oprindeligt opført i 1954 og ombygget i 1996, og fremstår i dag i god stand med mange anvendelsesmuligheder – både for den lille børnefamilie, parret eller den enlige med pladskrævende hobby. Allerede ved ankomsten fornemmer man den rolige beliggenhed med udsigt over åbne marker og skovlinjer i horisonten. I stueplan bydes man velkommen i en entré med trappeopgang til førstesalen. Herfra er der adgang til et hyggeligt køkken, hvorfra udsigten over det åbne landskab virkelig kommer til sin ret. Stueplan rummer desuden to store og indbydende stuer i forlængelse af hinanden, som giver god plads til både ophold og spisearrangementer. Fra den ene stue er der direkte udgang til en stor udestue, der forlænger sommeren og skaber en naturlig overgang mellem inde og ude. Endvidere findes her et lyst og pænt badeværelse. På førstesalen ligger en repos, der leder videre til to gode værelser samt et praktisk toilet – ideelt indrettet til både soveværelser, børneværelser eller kontor. Ejendommen er beliggende på en hyggelig grund, hvor haven indbyder til afslapning og udeliv med en skøn udsigt over de omkringliggende marker. Her findes også en lille, charmerende træterrasse, som er oplagt til morgenkaffen eller aftensolen. Til ejendommen hører en bred indkørsel med god plads til både egne og gæsters biler. Særligt bemærkelsesværdig er den store og højloftede garage med port, som er perfekt til dig, der arbejder med køretøjer, eller som har brug for et rummeligt værksted eller hobbyrum. Derudover rummer huset en kælder med badeværelse samt tre disponible rum, som giver masser af ekstra opbevarings- eller anvendelsesmuligheder. Beliggenheden er rolig og naturskøn, og samtidig er der kun cirka 7 minutters kørsel til Bogense by, hvor du finder indkøb, skole, marina, caféer og øvrige byfaciliteter. Her får du kort sagt en bolig med sjæl, plads og muligheder – i smukke omgivelser og med en god garage!

Dage til salg

Så længe har boligen været til salg

EDC: 0 dage
Betalt indhold

Boligen på kort

Prisudvikling

Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.

Boligens historie

Se tidslinjen for boligens historie på markedet.

Februar

Udbudt til salg på boligsiden

865.000 kr.

1996

Ombygning

1993

maj

Solgt, alm. frit salg

270.000 kr.

Prisudvikling i Nordfyns kommune

Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i

Salgspris: kroner pr. m2Nordfyns Kommune
Der er ikke tilstrækkelig statistik
Ingen data at vise!

Sammenlign udvikling

Nordfyns kommune
Se mere på Boligstatistik

Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.

Solgte boliger i området

Se tidligere salg i nærheden af boligen
Se flere solgte boliger i Møllerled, 5400, Nordfyns kommune 

Boligen og grunden

Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.

Radonrisiko

Radonrisikoen vurderes til at være meget lav

Meget lav

Besøgsstatistik

Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet

Total i hele perioden
Visninger
Har gemt
Klik til mægler
Visninger
Dag
Denne bolig
--
Prisændring
Statistikken tæller, så længe boligen er til salg. Statistikken nulstilles, hvis boligen skifter mægler eller bliver solgt.

Internetforbindelser

Internethastighed og tilkoblings-muligheder
Se hvilke internetforbindelser, der er tilgængelige på adressen. Bemærk, at mobildækning ikke er oplyst.
Se alle udbydere hos tjekditnet.dk

BBR-oplysninger

Se flere oplysninger om boligen

Offentlig vurdering

Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering

Området

Der er 29.610 indbyggere i Nordfyns Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 15,1‰.

Udforsk Bogense

Skoler i Bogense

Bogense Skole
Afstand
5,8 km
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
6,5 af 12
Glavendrupskolen
Afstand
9,5 km
Trivsel
3,6 af 6,0
Karaktergns.
6,7 af 12
Havrehedskolen
Afstand
13,6 km
Trivsel
3,8 af 6,0
Karaktergns.
7,8 af 12

Lokalplan

Se hvilke regler, der gælder for området, brug af boligen og udseende her

Boligen er sat til salg hos EDC

Adelgade 85A, st.5400 Bogense

ejendomsmægler

Boligsiden® A/S

Viborggade 70, 2.2100 København ØCVR: 12375646

De bedste nyheder direkte i din indbakkeUndskyld! der er et problem.

Bliv opdateret om de seneste tendenser på boligmarkedet.Noget gik galt. Prøv igen senere.