Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2002
mar.
Solgt, alm. frit salg
300.000 kr.
1916
Bygget
2002
mar.
Solgt, alm. frit salg
300.000 kr.
1916
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 79.923 indbyggere i Slagelse Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Baggesenskolen | 3,5 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Broskolen | 5,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,2 af 12 |
| Vemmelev Skole | 7,9 km | 3,7 af 6.0 | 6,6 af 12 |
Kører du til Korsør Lystskov i Slagelse, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1916 . Inde i sommerhuset er der 156 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 6 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2002-03-12. Dengang var salgsprisen kr. 300.000.
Korsør Lystskov er solgt 1 siden 1992.