Fritidsbolig
Konkylievej 2Over Draaby Strand, 3630 Jægerspris
Kører du til Konkylievej i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Læs mere om fritidsboligen
Sommerhuset er bygget i 1968 og ombygget i 1988. Inde i fritidsboligen er der 75 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Tidligere salg på Konkylievej
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2015-06-14. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 720.000.
Der har været 2 salg af Konkylievej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2015
jun.
Fjernet fra boligsiden
750.000 kr.
2015
jun.
Solgt, alm. frit salg
720.000 kr.
2015
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
750.000 kr.
2015
jun.
Fjernet fra boligsiden
750.000 kr.
2015
jun.
Solgt, alm. frit salg
720.000 kr.
2015
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
750.000 kr.
Prisudvikling i 3630 Jægerspris
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
Udforsk Jægerspris
Skoler i Jægerspris, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 2,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 2,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 4,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |