Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2002
dec.
Solgt, alm. frit salg
825.000 kr.
1950
Bygget
2002
dec.
Solgt, alm. frit salg
825.000 kr.
1950
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 43.915 indbyggere i Tårnby Kommune. Kommuneskatten er på 24,1% og grundskyldspromillen på 6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skelgårdsskolen | 2,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Pilegårdsskolen | 4,1 km | 3,6 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| UngTårnby Udskoling | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Kongelundsvej i Tårnby, kommer du til det her sommerhus. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1950 . Inde i sommerhuset er der 50 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2002-12-10. Dengang blev huset solgt til kr. 825.000.
Kongelundsvej er solgt 1 siden 1992.