Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Solgt, alm. frit salg
1.775.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.850.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
1.850.000 kr.
August
Solgt, alm. frit salg
1.775.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.850.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
1.850.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 74.129 indbyggere i Holbæk Kommune. Kommuneskatten er på 25,3% og grundskyldspromillen på 8,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Orø Børnehus og Skole | 895 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Udby Skole | 6,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Bjergmarkskolen | 8,6 km | 25,153 af 6.0 | 68 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På Kanevænget 63 på Orø får du et hyggeligt sommerhus i fredelige omgivelser med fri udsigt over åbne marker og himmel. Allerede ved ankomsten mærker du roen, og fra grunden kan du følge solen hele dagen og nyde de smukke solnedgange mod horisonten. Du bor i det eftertragtede Sal...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Kanevænget i Holbæk, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1979 og bygget om i 2007. Inde i fritidsboligen er der 57 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-08-23. Dengang var salgsprisen kr. 1.775.000.
Der har været 7 salg af Kanevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver