


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
5.500.000 kr.
2025
jun.
Fjernet fra boligsiden
5.500.000 kr.
2024
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
5.500.000 kr.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
5.500.000 kr.
2025
jun.
Fjernet fra boligsiden
5.500.000 kr.
2024
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
5.500.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 32.605 indbyggere i Odsherred Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fårevejle Skole | 5,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Asnæs Skole | 6,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Skolerne i Asnæs, Fårevejle og Hørve | 6,1 km | 3,5 af 6.0 | 6,3 af 12 |
Læs lige med her! Denne ejendom rummer både en helårs- og en fritidsbolig, et stort jordstykke med kig til Sejerøbugten og en særdeles attraktiv lejeindtægt via udlejning af selve fritidshuset, hvor bruttoindtjeningen i 2024 var på kr. 270.959 og i 2025 på kr. 307.352. Ejer bebor selv helårsboligen. Ejendommen består af en smuk, særdeles velholdt og harmonisk helårsbolig med et boligareal på 258 kvm. Meget atypisk er der på samme matrikel et stort og meget velindrettet fritidshus på 261 kvm., der jf. lejeindtægten er særdeles ideel til udlejningsformål. I fritidsboligens underetage er der yderligere god udhusplads. Der er også stor kombineret lade, udhus og garage på i alt ca. 220 kvm. Grundens nettoareal er på 11.900 kvm. (det tinglyste areal er større, men det resterende udgør vejareal). Grunden kan ikke udstykkes. Området omkring Ordrup i Odsherred er præget af smuk natur og kyststrækning ved Sejerøbugten og Ordrup Næs. Her finder man børnevenlige strande, et fantastisk sommerhusområder og et roligt og naturskønt miljø. Området byder på bl.a. den nærliggende Kårup skov, åbne marker og et varieret terræn helt ideelt til vandre- og cykelture. Om sommeren er Ordrup sommerby en livlig og charmerende oase med caféer, ishuse og lokale hyggelige aktiviteter. Helårsboligen indeholder entré/hall, stort køkken/alrum med spisestue, opholdsstue, bryggers/grovkøkken og badeværelse med separate afdelinger med toilet og bruseområde. På 1. sal er der 4 store soveværelser og afdeling til hjemmekontor. Der er gulvvarme i køkken/alrum og stue. Fritidsboligen rummer uanede muligheder, og pt. er der langtidsulejning til 4 individuelle personer, som har egne store soveværelser, flere gode store fællesrum, badeværelse m.v. Ejendommen kunne også være det perfekte match for 2 eller 3-familie bolig til alle familiens generationer. Populært beskrevet er det nok nærmest kun fantasien, som sætter sine begrænsninger på denne skønne ejendom!