Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
jul.
Fjernet fra boligsiden
2.995.000 kr.
2022
jul.
Solgt, alm. frit salg
2.700.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
2022
jul.
Fjernet fra boligsiden
2.995.000 kr.
2022
jul.
Solgt, alm. frit salg
2.700.000 kr.
2022
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
2.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ordrup Skole | 504 m | 3,8 af 6.0 | 8,4 af 12 |
| Maglegårdsskolen | 1,0 km | 3,8 af 6.0 | 8,1 af 12 |
| Skolen Hartmannsvej | 1,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
RealMæglerne Røien, Pamperin, Delfs har hermed fornøjelsen af at præsentere denne skønne lejlighed centralt beliggende i CharlottenlundPå en rolig adresse lige rundt om hjørnet fra Jægersborg Allé byder vi indenfor i denne lyse og pænt toværelses lejlighed. Boligens attraktive belig...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Jensløvs Tværvej er en lejlighed, der ligger i Gentofte. Lyder beliggenheden interessant for dig, kan du få mange flere informationer om Jensløvs Tværvej her på siden.
Ejerlejligheden er senest solgt den 2022-07-19. Dengang kostede den kr. 2.700.000. Der har været 6 salg på adressen siden 1992.
Ejendommen, som ejerlejligheden ligger i, er bygget i 1933. Den har et boligareal på 67 kvadratmeter. Her har familien 2 værelser at indrette sig i.