Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
1.450.000 kr.
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
1.595.000 kr.
2025
apr.
Fjernet fra boligsiden
1.595.000 kr.
2025
apr.
Solgt, alm. frit salg
1.450.000 kr.
2025
apr.
Udbudt til salg på boligsiden
1.595.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 10,0 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 10,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Trekløverskolen, afd. Græse Bakkeby | 12,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Hyggeligt fritidshus på den efterspurgte ”Isefjordsside” med strand og den charmerende havn i Kulhuse. Her er kun ca. 600 meter til den nærmeste strand. Der er også kort afstand til den lokale Dagli’ Brugs. Kulhuse er et attraktivt område, der har formået at bevare den autentiske sommerhusstemning og d...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Isefjordvej i Frederikssund. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er bygget i 1954 og ombygget i 1977. Inde i fritidsboligen er der 92 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2025-04-27. Dengang blev huset solgt til kr. 1.450.000.
Der har været 4 salg af Isefjordvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver