Ejerlejlighed
Holmsborg 7F, 1.8305 Samsø
Den her lejlighed ligger på Holmsborg i Samsø Kommune. Synes du, beliggenheden er interessant, så læs videre herunder.
Tidligere salgspriser
Seneste salgsdato på ejerlejligheden er den 2007-01-15. Prisen var kr. 530.000. lejligheden er blevet handlet 2 gange siden 1992.
Mere om ejendommen
Byggeåret for lejligheden er 1901, og den har et boligareal på 58 kvadratmeter. Her har familien 2 værelser at indrette sig i.
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2007
jan.
Solgt, alm. frit salg
530.000 kr.
1997
feb.
Solgt, alm. frit salg
490.000 kr.
1994
Ombygning
2007
jan.
Solgt, alm. frit salg
530.000 kr.
1997
feb.
Solgt, alm. frit salg
490.000 kr.
1994
Ombygning
Prisudvikling i Samsø kommune
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 3.694 indbyggere i Samsø Kommune. Kommuneskatten er på 25,9% og grundskyldspromillen på 10,5‰.
Udforsk Samsø
Skoler i Samsø, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Samsø Skole | 3,1 km | 3,5 af 6.0 | 6,6 af 12 |