Rækkehus/Fritidsbolig
Havnen 35Øster Hurup, 9560 Hadsund
3.598.000 kr.
Flot rækkehus – fantastisk udsigt til Kattegat
Åbent hus med tilmeldingskrav 2/2 - klik på billede - Drømmer du om at vågne til duften af havet og lyden af bølgerne? På Havnen i Øster Hurup finder du dette smukke rækkehus fra 2007 – beliggende i første række til Kattegat med enestående udsigt til både vandet og lystbådehavnen. Her får du en bolig, der kan bruges som både helårs- og fritidsbolig – uden bopælspligt. Huset er opført i kvalitetsmaterialer og byder på en gennemtænkt planløsning med fokus på lys, funktionalitet og havudsigt fra næsten alle rum. Stueplanen byder på et flot, lyst køkken i åben forbindelse med spiseafdeling og stue med pejs – et naturligt samlingspunkt med store vinduespartier og direkte adgang til terrassen. Herfra kan du nyde den vidunderlige udsigt over Kattegat året rundt. Derudover findes et rummeligt badeværelse med spa, brus og vaskesøjle samt en entré med god opbevaringsplads og trappe til 1. sal. På 1. sal møder du en fordelingsgang til to flotte værelser med indbyggede skabe og med udsigt til havnen dertil endnu et badeværelse med brus og ovenlys. En stor, lys stue – som også kan anvendes som master bedroom med panoramisk havudsigt. Der kan også være mulighed for et dele det store rum i 2. Foran huset findes en flot, overdækket indgang med låge, disp. rum til opbevaring og udsigt til havet allerede herfra. Derudover en stenbelagt terrasse med flot stor markise. Mod vandet en stor træterrasse, hvor du kan nyde solen, roen og den hvide sandstrand lige foran. Grundejerforeningen varetager den udvendige vedligeholdelse, så du kan læne dig tilbage og nyde livet ved havet. Der medfølger egen parkeringsplads, og du har gåafstand til Øster Hurups hyggelige byliv, restauranter og indkøb. Her får du et lækkert rækkehus i første række til Kattegat – et sjældent udbudt fristed med både komfort, kvalitet og den mest betagende udsigt, du kan ønske dig. Kontakt os allerede i dag på 98 57 31 11 for en fremvisning – og oplev denne perle ved Øster Hurup havn!
Dage til salg
Så længe har boligen været til salg
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
3.598.000 kr.
2010
aug.
Solgt, alm. frit salg
2.500.000 kr.
2007
Bygget
2025
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
3.598.000 kr.
2010
aug.
Solgt, alm. frit salg
2.500.000 kr.
2007
Bygget
Prisudvikling i 9560 Hadsund
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Besøgsstatistik
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
- Visninger
- Klik til mægler
- Dag
- Uge
- Måned
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 41.762 indbyggere i Mariagerfjord Kommune. Kommuneskatten er på 25,9% og grundskyldspromillen på 15,7‰.
Udforsk Hadsund
Skoler i Hadsund, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Havbakkeskolen | 5,4 km | 3,7 af 6.0 | 7,1 af 12 |
| Hadsund Skole | 12,8 km | 3,8 af 6.0 | 7 af 12 |
| Assens Skole | 19,5 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |


