Fritidsbolig
Harebakken 8Faarup Klit, 9493 Saltum
Sommerhuset ligger på Harebakken i Jammerbugt. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Læs mere om sommerhuset
Fritidsboligen er opført i 1966 og bygget om i 1980. Inde i sommerhuset er der 81 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Historiske priser
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2004-05-17. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 240.000.
Der har været 2 salg af Harebakken siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2004
maj
Solgt, familiehandel
240.000 kr.
2000
aug.
Solgt, familiehandel
517.500 kr.
1980
Ombygning
2004
maj
Solgt, familiehandel
240.000 kr.
2000
aug.
Solgt, familiehandel
517.500 kr.
1980
Ombygning
Prisudvikling i Jammerbugt kommune
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 38.234 indbyggere i Jammerbugt Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 13,2‰.
Udforsk Saltum
Skoler i Saltum, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Saltum Skole | 3,9 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Skolecenter Jetsmark | 8,8 km | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Aabybro Skole | 15,0 km | 3,8 af 6.0 | 7,4 af 12 |