Fritidsbolig
Grårisvej 3Vesterø Havn, 9940 Læsø
Sommerhuset ligger på Grårisvej i Læsø. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Læs mere om sommerhuset
Fritidsboligen er opført i 1995 og ombygget i 1996. Inde i fritidsboligen er der 59 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 5 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Hvad er sommerhuset tidligere solgt for?
Fritidsboligen blev sidst solgt den 1995-04-28. Dengang blev huset solgt til kr. 425.000.
Grårisvej er solgt 1 siden 1992.
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1996
Ombygning
1995
Bygget
1995
apr.
Solgt, alm. frit salg
425.000 kr.
1996
Ombygning
1995
Bygget
1995
apr.
Solgt, alm. frit salg
425.000 kr.
Prisudvikling i Læsø kommune
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 1.759 indbyggere i Læsø Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,7‰.
Udforsk Læsø
Skoler i Læsø, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Læsø Skole og Børnehus | 6,0 km | 3,5 af 6.0 | 6,5 af 12 |