Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
jul.
Prisfald
-30.000 kr. -3%
1.065.000 kr.
2021
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.095.000 kr.
2004
aug.
Solgt, øvrigt
408.157 kr.
2022
jul.
Prisfald
-30.000 kr. -3%
1.065.000 kr.
2021
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.095.000 kr.
2004
aug.
Solgt, øvrigt
408.157 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 97.472 indbyggere i Viborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Møllehøjskolen | 2,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Søndre Skole | 4,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hald Ege Skole | 5,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Åbent hus med tilmeldingskrav 2/7 - klik på billede - Huset på Gl. Århusvej 376 er oprindelig fra 1930, og er gennem årene ombygget og ændret, så vi i dag har en bolig på 152 gode m². Disse er fordelt på to plan. I stueetagen er der entre, spisestue, god hyggelig vinkelstue (med mulighed for etablering af ekstra værelse), gæstetoilet, godt værelse, køkken med spiseplads og tilhørende viktualierum. På første sal er der badeværelse, stort soveværelse og to gode værelser. Huset virker godt, solidt og funktionsdygtigt og køber vil have gode muligheder for selv at sætte sit præg på fremtidens opdatering og indretning. Boligen opvarmes med et pillefyr fra 2016 og på taget er der solfangere, der medvirker til opvarmning af det varme vand. Som supplement til husets bolig er der yderligere to gode udhuse på i alt 43 m² samt to carporte. Grunden er på 870 m² og anlagt med hyggelig gårdsplads, dejlig sydvendt terrasse og græsplæne, urtehave, buske og træer. Kontakt EDC Svend Døssing på 86625255 hvor vi står klar med yderligere oplysninger og aftale om personlig fremvisning af ejendommen.