


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
635.000 kr.
2012
okt.
Solgt, alm. frit salg
250.000 kr.
1998
Ombygning
2024
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
635.000 kr.
2012
okt.
Solgt, alm. frit salg
250.000 kr.
1998
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 100.747 indbyggere i Silkeborg Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ans Skole | 4,7 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Fårvang Skole | 4,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Grauballe Skole | 7,8 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
Velkommen til dette charmerende sommerhus beliggende på Gl Kongevej 37 i Roe, 8643 Ans By. Med sine 44 m² fordelt på 2 værelser, tilbyder boligen en hyggelig atmosfære, perfekt til afslapning og samvær. Bygget i 1962, fremstår huset med en varm og indbydende træfacade, der harmonerer smukt med den omkringliggende natur. Området byder på enestående naturoplevelser, hvor du kan nyde de grønne omgivelser og den friske luft. En kort gåtur fører dig til Gudenåen, hvor du kan tilbringe stille stunder ved vandet eller tage på hyggelige gåture langs bredden. Huset opvarmes effektivt med brændeovn og elvarme, hvilket sikrer en behagelig temperatur året rundt. Det er et fantastisk fristed lige midt i naturen. Lyder det som dit kommende sommerhus, så tøv ikke med at booke en fremvisning.