Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
sep.
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
2022
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2015
aug.
Fjernet fra boligsiden
660.000 kr.
2022
sep.
Fjernet fra boligsiden
795.000 kr.
2022
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
795.000 kr.
2015
aug.
Fjernet fra boligsiden
660.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 55.438 indbyggere i Haderslev Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Starup-Øsby Skole og Børnehus, afd. Øsby | 4,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Starup-Øsby Skole og Børnehus | 10,2 km | 3,8 af 6.0 | 6,4 af 12 |
| Starup-Øsby Skole og Børnehus, afd. Starup | 10,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Prisvenligt sommerhus med kig til vandetMed kun 100 meter til vandkanten i Flovt, udbydes dette fine sommerhus. Ejendommen er beliggende yderst attraktivt, med den smukkeste natur lige i baghaven.Der er rig mulighed for at få håret blæst igennem og samtidigt nyde roen i den private og lukkede have. Be...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Flovt Strand i Haderslev. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 1957 og bygget om i 1991. Inde i fritidsboligen er der 49 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 1997-04-29. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 400.000.
Flovt Strand er solgt 1 siden 1992.