Fritidsbolig
Digevej 7Kulhuse, 3630 Jægerspris
Fritidsboligen ligger på Digevej i Frederikssund. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Mere om sommerhuset
Sommerhuset er opført i 2022 . Inde i sommerhuset er der 106 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Tidligere salg på Digevej
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2018-10-30. Dengang blev huset solgt til kr. 285.000.
Der har været 4 salg af Digevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver
Boligen på kort
Prisudvikling
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Boligens historie
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
Bygget
2018
okt.
Solgt, alm. frit salg
285.000 kr.
2017
dec.
Solgt, auktion
237.513 kr.
2022
Bygget
2018
okt.
Solgt, alm. frit salg
285.000 kr.
2017
dec.
Solgt, auktion
237.513 kr.
Prisudvikling i 3630 Jægerspris
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Sammenlign udvikling
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Solgte boliger i området
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Boligen og grunden
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Radonrisiko
Radonrisikoen vurderes til at være meget lav
Internetforbindelser
BBR-oplysninger
Se flere oplysninger om boligen
Offentlig vurdering
Se seneste vurdering, eller seneste foreløbige vurdering
Området
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
Udforsk Jægerspris
Skoler i Jægerspris, tæt på boligen
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 9,7 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 9,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Trekløverskolen, afd. Græse Bakkeby | 12,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |